Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Radca prawny w przedszkolu

Edukacja prawna podejmowana i realizowana na każdym poziomie jest niezwykle istotnym elementem mającym wpływ nie tylko na stan świadomości prawnej społeczeństwa ale i ugruntowanie budowane od ponad 30 lat w naszym kraju społeczeństwa obywatelskiego.

W dniach 21 marca 2024 r. oraz 2 kwietnia 2024 r. dr Marta Czakowska, radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy odwiedziła wychowanków Przedszkola Publicznego Nr 43 ,,U Krecika Szybownika” przy ul. J. Przybory 8, Kujawsko-Pomorskiego Przedszkola Niepublicznego ,,Bursztynek” przy ul. Bełzy 2  oraz Kujawsko-Pomorskiego Przedszkola Publicznego ,,Kacperek” przy ul. Abrahama 1 - łącznie 75 dzieci.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z  bajką ,,Kto wygra leśne wybory?” aut. mec. Joanna Groth, która stała się podstawą do niezwykle owocnej dyskusji na temat praw obywatelskich, pomocy prawnej i finalnie roli radcy prawnego. Wszystkie dzieci brały aktywny udział w odgrywaniu scenek dotyczących problemów prawnych (np. spór o kolejność zjazdu na zjeżdżalni na przedszkolnym placu zabaw), samodzielnie podejmowały wysiłek podawania propozycji rozwiązań danych problemów. Z ogromną radością także przymierzały mini togi. Każdy uczestnik dostał pamiątkową naklejkę Programu Edukacyjnego. Zarówno dzieci, jak i Pani Mecenas z radością czekają na kolejne spotkanie!

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz