Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

II Tydzień akademicki - zostań radcą prawnym

W Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy w dniu 10 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie w ramach II Tygodnia Akademickiego organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych oraz samorządy radcowskie terytorialne we współpracy z Uczelniami danego regionu. Jest to kolejny owoc współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Bydgoszczy.

W spotkaniu uczestniczyli w formie stacjonarnej i online studenci kierunku prawo Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy. Okręgową Izbę Radców Prawnych w Bydgoszczy reprezentowali Dziekan - p.r.pr. Michał Rościszewski, p. r.pr. Maciej Penczerzyński- Wicedziekan ds. aplikacji, p. r.pr. Gabriela  Krajczewska - członek Krajowej Rady Radców Prawnych i członek Prezydium OIRP w Bydgoszczy,  p. r.pr. Izabela Stępkowska,   p. r.pr.  Damian Aptowicz - nauczyciel akademicki naszej Akademii, p. apl radc. Monika Mierzwińska - absolwentka Akademii oraz Ambasador Akademii oraz p.r.pr. dr Marta Czakowska.
Zaproszeni goście w niezwykle interesujący, głęboko merytoryczny i barwny sposób przedstawili blaski i cienie zawodu radcy prawnego, poruszając przy tym problematykę egzaminu wstępnego i końcowego aplikacji radcowskiej, jej przebiegu, perspektyw i form wykonywania zawodu radcy prawnego. Wskazali także jakie cechy powinien posiadać aplikant, a następnie radca prawny, jaka jest rola samorządu radcowskiego, czym jest etyka zawodowa radcy prawnego i czy warto wstąpić w szeregi ,,niebieskiego samorządu". Spotkanie było bardzo owocne!

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz